110 F-35-ös vadászbombázót adott át az Egyesült Államoknak és szövetségeseinek tavaly a Lockheed Martin – írja a Reuters a vállalat jelentését szemlézve.
Az amerikai haditengerészetnél az elmúlt időszakban megsokasodtak a késedelmek a F-35-ös vadászgépek leszállításával kapcsolatban, ám a védelmi minisztérium nem változtatott az F/A-18-as Hornetek lecserélési időpontján – számolt be a Defense One.
Kína szigorú exportellenőrzéseket vezetett be az amerikai védelmi iparral együttműködő cégekkel szemben - jelentette be csütörtökön a kínai védelmi minisztérium.
A Fülöp-szigetek bejelentette, hogy meg kívánja vásárolni az Egyesült Államok Typhon rakétarendszerét. A döntés feszültséget keltett a térségben, különösen Kínában, amely „fegyverkezési verseny” kialakulására figyelmeztetett az ázsiai csendes-óceáni régióban - jelentette az Al Jazeera.
Az Egyesült Államok Védelmi Minisztériuma jelentős lépést tett a légierő modernizálása felé: 11,76 milliárd dollár értékű szerződést kötött a Lockheed Martinnal 145 darab F-35-ös vadászrepülőgép gyártására és szállítására. A szerződés részletei és az F-35-ös program jelentősége a globális védelmi stratégiában kiemelt figyelmet érdemel - írta az Army Recognition.
Az amerikai hadsereg két új fegyverrendszer sikeres teszteléséről számolt be, amelyek illeszkednek a hosszú távú tüzérségi képességek bővítésére irányuló stratégiába - közölte a Breaking Defence.
Hamarosan megrendezik a 2024-es vietnámi védelmi kiállítást, amelyen szerte a világból számos vállalat képviseltetni fogja magát. Különlegesség, hogy még a legnagyobb amerikai hadiipari szereplők is ellátogatnak, mivel a helyszín egyszerre esik nagyon közel Kínához, mégis kifejezetten erős itt az Egyesült Államok befolyása – számolt be a vietnámi Tuoi Tre News.
Az excentrikus milliárdos, Elon Musk befolyásosságát mi sem bizonyítja jobban, mint az, hogy bármelyik megszólalását komoly médiafigyelem övezi. Egyesek a világ legzseniálisabb techguruját látják benne, mások egy pénzzel kitömött óvodást. Musk egy tegnapi X-bejegyzésében a pilóták irányította vadászbombázókba szállt bele, mivel szerinte leáldozott a fegyvernemnek, de nézzük, tényleg leáldozott-e a fegyvernemnek.
Az F-35-ös vadászgépprogram továbbra is küzd a készenléti mutatók teljesítésével, miközben az üzemeltetési és karbantartási költségek folyamatosan emelkednek. A Government Accountability Office (GAO) új jelentése szerint a program egymást követő évben nem érte el a kitűzött célokat, annak ellenére, hogy a Pentagon jelentős összegeket fordított a flotta fenntartására - közölte a Defense One.
Miközben az Egyesült Államok ontja a továbbfejlesztett F-35-ös lopakodókat szövetségeseinek, Dél-Korea pedig legyártotta az első KF-21-es ötödik generációs vadászgépeket, nagyon úgy tűnik, hogy az Oroszországot érintő szankciók teljesen lebénították a Szu-57-esek sorozatgyártását – írja a The Telegraph.
Az Egyesült Államok Védelmi Minisztériumának kutatási és fejlesztési ügynöksége (DARPA) jelentős előrelépést ért el a mesterséges intelligencia (AI) katonai alkalmazásában. Egy módosított F-16-os vadászrepülőgépet irányító AI-t vetettek össze egy emberi pilótával egy szimulált légi harcban - jelentette a Slashgear.
Az Egyesült Államok jóváhagyta az F-35-ös típusú lopakodó vadászrepülőgépek eladását Romániának, a szerződés értéke 7,2 milliárd dollár - derült ki a külügyminisztérium pénteki közleményéből.
Norvégia 16 darab Lockheed Martin M142-es HIMARS beszerzésére tett ajánlatot, amelyhez a szükséges felszerelések és lőszerek is társulnak. Az üzlet összértéke elérheti az 580 millió dollárt - számolt be a Defense News.
A múlt hét során leszállították Ukrajnába az első adag amerikai gyártmányú F-16-os vadászbombázót, amelyek miatt Kijev lassan két éve kilincsel a NATO-tagállamoknál. Bár sokan komoly sikereket várnak a gépektől, Washington és Kijev is tisztában van azzal, hogy óvatosan kell használnia őket. Nézzük, mire számíthatunk a „vadászgépek Kalasnyikovjától”.
Az amerikai légierő hivatalosan is bejelentette, hogy szünetelteti az új lopakodó vadászgépek fejlesztésére irányuló erőfeszítéseit - írta a Breaking Defense.
Románia védelmi stratégiájának újabb mérföldkövéhez érkezett, amikor Angel Tilvar védelmi miniszter bejelentette, hogy 2024. július 16-án aláírták azt a kormányközi megállapodást, amelynek értelmében az ország 32 darab korszerű F-35-ös vadászrepülőgépet szerez be az Egyesült Államoktól. A szerződés becsült költsége 6,5 milliárd dollár, és nem csupán a repülőgépeket foglalja magában, hanem átfogó logisztikai támogatást, kiképzési szolgáltatásokat, repülésszimulátorokat és lőszert is - számolt be az Army Recognition.
Érdekes számokat mutatnak a friss statisztikák.
Berobbant az egészségügy érdekében zajló szakmai vita.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Nem sikerült hatékony garanciákat szerezni.
A Demján Sándor Program miatt a kkv-hitelek is népszerűbbek lehetnek.
Amit a pénzről, befektetésről tudnod kell, hogy sikeres legyél a pénzügyekben
Senki nem fúr, pedig kiadták a jelszót.
Lénárt Viktorral, a Zero Emission Leadership Group alapító-vezetőjével beszélgettünk.
Az EU-t is sürgeti az idő, ha szeretné megregulázni a kínai e-commerce óriásokat.